Український ринок праці стикається з проблемою дефіциту робочої сили, хоча в країні є велика кількість людей працездатного віку, які за різними причинами не працюють. Заступниця міністра економіки, довкілля та сільського господарства Дарія Марчак на конференції у Гданську зазначила, що багато підприємств в Україні мають проблеми через нестачу робітників. Її основною метою є створення умов для того, щоб люди, які не можуть знайти роботу, змогли отримати доступ до ринку праці та подолати перешкоди. Для цього вона пропонує переглянути підходи до професійної підготовки та надати можливості для перекваліфікації. Українцям за кордоном також запустили цифрову платформу “Додому”.