Один з найбільших нафтовиробників в ОПЕК, Об’єднані Арабські Емірати, оголосив про свій вихід з картелю. Це сталося через війну на Близькому Сході та нафтовий шок, який вплинув на їх видобуток нафти. Тепер Ірак розглядає можливість також вийти з ОПЕК, якщо їх квота не буде збільшена. Ірак хоче значно збільшити свій видобуток нафти і домогтися квоти в 7 мільйонів барелів на добу. Новий прем’єр-міністр Іраку вимагає від ОПЕК збільшити квоту з урахуванням можливостей країни. ОАЕ вийшли з ОПЕК через конфлікти з Саудівською Аравією та обмеження квоти, яка не дозволяла їм використовувати всі свої видобувні можливості.